Najlepší spôsob boja proti plastom je znížený dopyt. Takáto zmena návykov a osobných rozhodnutí dokáže byť zlomom, ktorý naša planéta potrebuje. V live+421 chceme byť spoločne s vami súčasťou tejto zmeny. Prostredníctvom našich produktov, systémov a firemnej filozofie sa snažíme stať plne udržateľnou voľbou pre Tvoj domov, hotel, alebo spa. Kroky, ktoré sme doteraz urobili sú jednými z prvých na ceste za udržateľnosťou, ktorou chceme kráčať spolu s vami, našimi klientmi.

Ako sa s live+421 stávaš súčasťou zmeny?

Sklenené obaly
1. Sklo ako alternatíva

Priemerný čas rozpadu plastovej fľaše je 450 rokov. To znamená, že všetok doteraz vyrobený plast, ktorý nebol recyklovaný, alebo inak upravený, stále existuje a nerozloží sa ešte najbližších 350 rokov.  (Zdroj: NOAA/Woods Hole Sea Grant)

 

Sklo na druhej strane, je udržateľným a plne recyklovateľným materiálom, ktorý nestráca na kvalite pri recyklácii a tak môže byť recyklovaný donekonečna. Recyklované sklo je taktiež menej energeticky náročné na výrobu než to panenské. Lokálne používané sklo tak poskytuje environmentálne benefity v podobe zmierňovania globálneho otepľovania a šetrenia prírodných zdrojov. 

Sklenené balenie je nielen estetickou voľbou, ale vďaka svojim inertným vlastnostiam chráni ľudské zdravie a má schopnosť konzervovať esencie, chute a vlastnosti látok, ktoré sú v ňom zabalené.

Je dôležité uvedomiť si, že iné obalové materiály, ktoré nie sú inertné (ako všetky plasty) a látky, ktoré obsahujú (nečistoty materiálu, stopy iných prvkov a prímesi ) môžu priamo ohroziť stabilitu a bezpečnosť produktov, ktoré sú v nich zabalené. Niektoré zmesi dokážu migrovať z balenia do receptúry a naopak, čo vedie k nestabilite produktu, aj obalu.

 

Akékoľvek balenie, ktoré nemá inertné vlastnosti, reaguje s produktom a stáva sa novou súčasťou jeho zloženia.

2. Sklo ako súčasť zmeny

Naše sklenené fľaše pre kúpeľňové produkty Ti dávajú možnosť byť súčasťou zmeny. Ak sa rozhodneš pre sklo ako súčasť Tvojho životného štýlu, prispievaš k lepšej budúcnosti a svojmu zdraviu pretože:

 

Sklo je 100% nekonečne recyklovateľné – recyklované sklo je vždy súčasťou výroby nového skla
Sklo je najlepšou nepriepustnou bariérou a tak aj najzdravšou voľbou obalu pre Tvoje produkty
Čím viac recyklovaného skla sa pri výrobe nového používa, tým menej energie sa spotrebuje
Sklo dokáže odrážať a absorbovať solárnu energiu
Každá tona recyklovaného skla dokáže ušetriť 670 kgs CO2 v atmosfére.

Zdroj:www.friendsofglass.com 

3. Sklo ako funkčný dizajn

Pre našu líniu Spa produktov sme vybrali ultrafialové sklo pre jeho ešte lepšie vlastnosti. Takéto balenie zabraňuje viditeľnému svetelnému spektru, aby prenikalo do produktu a prepustí len ultrafialové, UV-A a infračervené žiarenie. Tieto vlastnosti zabezpečujú čo najlepšiu prirodzenú konzerváciu produktu a výrazne spomaľujú jeho fotostarnutie.  

 

Ultrafialové lúče, ktoré prenikajú do produktu chránia a zlepšujú kvalitu jeho bioaktívnych zložiek a tak predlžujú životnosť a účinnosť prírodných produktov.

Miron sklo je 100% recyklovateľné, ale má tiež skvelé vlastnosti na to, aby mohlo byť u Teba doma znovu použité, alebo upcyklované. Keď sa minie Tvoj obľúbený live+421 produkt, môžeš toto balenie dôkladne vyčistiť a znovu použiť napríklad na uchovávanie potravín, alebo ako vázu, obal na sviečky a esencie, či ako darčekové balenie pre Tvoje vlastné produkty. 

Kompostovateľné Etikety

Všetky etikety na našich produktoch sú z udržateľných a kompostovateľných materiálov. Sú vyrábané zo zložiek a potláčané farbami z netoxických, obnoviteľných zdrojov a ich priľnavosť je zabezpečená prvým certifikovaným kompostovateľným lepidlom na svete, špeciálne vyvinutým na etiketáž. Neustále sa snažíme využívať zdroje, ktoré zanechávajú čo najmenšiu ekologickú stopu. Tieto priemyselne kompostovateľné materiály a lepidlá sú plne certifikované podľa Európskeho štandardu EN13432 a zároveň vyhovujú všetkým štandardom pre priamy kontakt s potravinami (EC1935/2004 a FDA).

Vďaka týmto materiálom sú naše etikety úplne bezpečné,  netoxické pre životné prostredie a priemyselne kompostovateľné (zatiaľ necertifikované na domáce kompostovanie).

Nerezové Systémy

Systémy z nehrdzavejúcej ocele sú ideálnou voľbou pre B2B zákazníkov, ktorí hľadajú elegantné, no zároveň ekologické riešenie pre svoj hotel alebo spa.  Antikoro kvality 304 a 316L, ktoré sme zvolili pre naše pumpy a telá držiakov, našim systémom dodáva prémiový vzhľad a ekologický charakter. Podľa Medzinárodného Fóra pre Nehrdzavejúcu Oceľ (ISSF) and množstva štúdií od asociácií pre nehrdzavejúcu oceľ na svete: 

Nehrdzavejúca oceľ je zeleným materiálom a jeho použitie znižuje uhlíkovú stopu.
Je 100% recyklovetelná, nie je pokrytá žiadnym toxickým materiálom a tak neuvoľnuje toxické zvyšky.
Pri výrobe sa používa šrot ako primárna surovina, väčšinou v zastúpení až do 70% zloženia.
Napriek veľmi vysokej recyklovateľnosti sa tento materiál niekedy dostáva na skládky. V porovnaní s inými kovmi, nehrdzavejúca oceľ nemá žiadny negatívny dopad na pôdu, či vodu.
Pri recyklácii a roztopení materiálu je možné extrahovať vzácne zliatiny bez akýchkoľvek strát na kvalite a vlastnostiach, čo uľahčuje nasledovné použitie.
Zlepšené výrobné postupy znižujú množstvo energie potrebnej na výrobu antikora.
Nehrdzavejúca oceľ je uprednostňovaným materiálom pre zelené stavby na svete vďaka svojmu minimálnemu vplyvu na životné prostredie, v porovnaní s inými kovmi.
Produkty z nehrdzavejúcej ocele majú dlhú životnosť a odolnosť, a nestrácajú na kvalite počas desaťročí, čo je hlavným dôvodom pre voľbu tohto materiálu.
Kráčame spolu
Produkt vysokej kvality

V momente, keď sa rozhodnete pre naše produkty, alebo začnete spolupracovať s live+421, dostávate do rúk:

 

  • Produkty vysokej kvality pre domov, hotel a spa, vyrobené z prírodných zložiek a jedinečných esenciálnych olejov z rastlín  zo slovenskej prírody.
  • Sezónnosť: používame produkty, ktoré sa prispôsobujú ľudskému telu podľa ročných období. Naše esencie sú vyberané jednotlivo pre každé obdobie, pretože veríme v múdrosť prírody a v to, že každá rastlina dokáže poskytnúť svoje účinky v ten správny čas. 
  • Systém z nehrdzavejúcej ocele a sklenené obaly.
Malá vstupná investícia, ktorá priebežne šetrí prostriedky vďaka veľkoobjemovým baleniam a systému dopĺňania fliaš.
Pripravenosť na legislatívne zmeny z EÚ o zákaze jednorázových plastov, ktoré sa postupne implementujú do praxe.
Sklenené fľaše zabezpečujú integritu produktov a fialové sklo pre Spa produkty a Retail zabraňujú fotostarnutiu produktov a predlžujú tak ich životnosť.
Buďme spolu zodpovední

Sociálna zodpovednosť podnikov a udržateľnosť: Ako jednotlivci a ako spoločnosť je našou zodpovednosťou správať sa udržateľne. Dajte vášmu podnikaniu rozmer zodpovedného podniku. Sociálna zodpovednosť podnikov znamená “robiť tú správnu vec” a ísť o krok ďalej, než sú legálne požiadavky v boji za zníženie negatívnych vplyvov na prostredie a spoločnosť. Je to o “dávaní späť”, aby sme dokázali pozitívne ovplyvniť životné prostredie, miestnu komunitu v mieste podnikania a spoločnosť ako takú. Prostredníctvom live+421 ponúkate udržateľné produkty a balenie, založené na tradíciách a poznatkoch zo slovenskej prírody, a vytvárate sociálne povedomie o globálnom probléme plastového odpadu.

Pomáhame vám zviditeľniť sa ako udržateľný podnik a ďalej šírime toto povedomie aj o vašej značke.

 

S live+421 nedostávate len produkt, ale máte v rukách zážitok vysokej kvality a udržateľného charakteru. Prinášame vám našu značku, aby sme sa s vami podelili o poznatky a vedomosti o wellnesse u vás doma, alebo vašom Hoteli a Spa. 

 

Spoločne sme zmenou.

Kontakujte Nás

Sme tu pre Vás…žiadna otázka nie je nezodpovedateľná a žiadne riešenie nie je nedosiahnuteľné. Čokoľvek máte na srdci, alebo na jazyku, s radosťou Vám pomôžeme. Napíšte nám email, zavolajte, alebo vyplňte kontaktný formulár a my sa Vám ozveme späť.